Радио Милева
уште пред да стане славна

„Отсекогаш сум била се*с бомба“- Јована Јеремиќ со мрежести чорапи и мини здолниште на фотографија од времето кога била студентка (фото)

„Отсекогаш сум била се*с бомба“- Јована Јеремиќ со мрежести чорапи и мини здолниште на фотографија од времето кога била студентка (фото)

Водителката Јована Јеремиќ често го привлекува вниманието на јавноста со смелите комбинации на облека и поради нејзиното однесување, па сега повторно се најде во центарот на вниманието.

Но, овој пат поради нејзиниот изглед. И тоа од периодот додека била студентка.

Таа е многу активна на социјалните мрежи, и Јована споделува речиси се со своите фанови. По серијата фотографии од настан во главниот град на кој таа се појави, се појави и една од нејзините помлади денови. Јеремиќ сподели слика од студентските денови, а во коментарите се зборуваше најмногу за нејзиниот изглед.

Јеремиќ сподели нејзина стара фотографија од факултет и под неа напиша опис во нејзин стил.

Малкумина ја препознаа на почетокот, бидејќи ја немаше русата коса што ја прави препознатлива. Долга кафена коса, мини здолниште и мрежести чорапи се дел од неа на сликата.

“Отсекогаш сум била бомба. И отсекогаш сум била фаца, дури и пред мојата слава! Фотографија од пред 10 години! Најдобриот студент на Правниот факултет изгледал токму вака!”, напиша таа.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Јована Јеремиќ

Останати вести од Радио Милева