Радио Милева
Проблемите не завршуваат

Откриено зошто Бред Пит ја остави три децении помладата манекенка

Откриено зошто Бред Пит ја остави три децении помладата манекенка
фото:инсатграм/принтскрин

Пред неколку месеци холивудскиот актер Бред Пит влезе во врска со мажената манекенка Никол Потуралски, која е три децении помлада од него. И токму кога се чинеше дека актерот конечно е среќен по тешкиот развод со Анџелина Џоли, пристигна веста дека оваа љубов е готова. Познавачите на животот на славниот актер тврдат дека Анџелина го спонзорирала овој раскин.

Она што најмногу и пречеше е што нејзиниот поранешен сопруг ја однесе својата нова девојка во замок во Франција, каде што се одржа нивната венчавка во 2014 година, а самиот факт дека таа има некого, ја доведе Анџелина во целосно лудило. Затоа, таа одлучи да го искористи своето најмоќно оружје – да игра на картата за старателство над децата.

Причината за долгогодишниот спор лежи во фактот дека Анџелина сака целосно старателство над децата, додека, според странските медиуми, Бред е подготвен да се согласи на еднакви 50-50.
Со оглед на тоа дека поранешните сопружници сè уште водат четиригодишна битка околу старателството над нивните шест деца заедно, според изворот, 56-годишникот не сакал да и дозволи на Анџелина да ја уништи шансата да го добие спорот на кој било начин, за да докаже дека неговите деца на прво место и во јавноста ја чуваа слика на грижлив татко.

Тој решил да ја прекинат врската со Потуралски поради која тој беше во центарот на вниманието изминатите месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nico (@nico.potur)

Никол е мажена за 68-годишниот богаташ Роланд Марија, а јавноста, како и самата Анџелина, беше шокирана од информацијата дека холивудскиот заводник се согласил да биде љубовник.

Останати вести од Радио Милева