Радио Милева
параноја

Откриена вистинската причина зошто Милан Станковиќ живее во манастир? (фото)

Откриена вистинската причина зошто Милан Станковиќ живее во манастир? (фото)

Милан Станковиќ своевремено го прифатил манастирот како единствено и најдобро решение за актуелните проблеми кои од ден на ден се натрупувале и дополнително го збунувале.

Поставувајќи си многу прашања за смислата и глупостите, Милан го најде одговорот во разговорите со почетниците и монасите.

Му се чинеше дека е можно да се најде мир меѓу светите ѕидини и се зборуваше дека во одреден момент изразил желба да се замонаши и дека поради оваа причина дури ја посетил и Света Гора.

Бидејќи Станковиќ низ своето авторско дело полека се враќа на јавната сцена, на сите им стана јасно дека има нешто повисоко во неговите посети на црковните институции.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic)

Неодамна се појавија информации дека Милан Станковиќ најверојатно го гледал манастирот како начин да се спаси од заканите и можноста животот да му биде загрозен.

Музичарот, специфичен по движењата на сцената и посебната облека, секојдневно добива закани, поради што смета дека животот му е во опасност, а решението го видел во бегство.

Бегаше од Белград и го смени телефонскиот број, а каде ќе оди освен во манастир.

Според Старс, главен виновник за паранојата на Станковиќ е пејачката Дуња Илиќ, сега наречена Ајла Беговиќ.

Се шпекулира дека наводно имале  дискусија во која упатила низа обвинувања поради кои сега тој се чувствува несигурен.

фото: Instagram printscreen/ milanstankovic/ ajla_begovic_91

Останати вести од Радио Милева