Радио Милева
„украдена“ слава

Откриена вистината за српскиот инфлуенсер: Лазар Филиповиќ сакал да стане попопуларен од Јелена Карлеуша, па сам си наместил афера (фото)

Откриена вистината за српскиот инфлуенсер: Лазар Филиповиќ сакал да стане попопуларен од Јелена Карлеуша, па сам си наместил афера (фото)

На социјалната мрежа Х, која порано беше позната како Твитер, протече експлицитно видео од српскиот инфлуенсер Лазар Филиповиќ, на кој тој мастурбира пред камера на сајт за возрасни, а реши да се однесува како ништо да не се случило. 

Бидејќи ова е главна тема на социјалната мрежа „TikTok“, каде Лазар се прослави, вчера корисниците масовно ги коментираа неговите стари клипови, а особено еден привлече внимание.

Имено, на денот кога Јелена Карлеуша го објави својот албум,Тиктокерот се пожали дека тој повеќе не е „главна ѕвезда“ и дека му недостига внимание.

–  Јас сум во центарот на вниманието!!!!!

@lazar.filipovicja sam u cemtru paznje!!!!!♬ original sound – A24

Коментарите под овој клип  постојано се редеа, а многу корисници се посомневаа дека Филиповиќ стои зад целиот скандал, со намера да предизвика реакции и да биде во центарот на вниманието, што очигледно во еден момент не му успеа.

– „Сега дефинитивно си ѕвезда“, „Па, сега го постигна“, „Го доби тоа што го сакаше“… – беа дел од коментарите под ова видео.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/@Lazarfilipovicc

Останати вести од Радио Милева