Радио Милева
секунди до катастрофа

Откриен страотен детал од нападот на куќата на Цеца: Еве кој бил прв на удар (ФОТО)

Откриен страотен детал од нападот на куќата на Цеца: Еве кој бил прв на удар (ФОТО)

Нападот врз семејната куќа на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ  се случи во неделата, на 30-ти септември, а  ден по инцидентот истрагата откри  страотни детали. Во моментот на нападот, автомобилите “Мини-купер” и едно караван возило удирале во портата над која е собата во која во тој миг биле внучињата на Цеца, односно близнаците на нејзината сестра Лидија.

„Во тоа време беа будни затоа што се подготвуваа за патување надвор од Белград“ – вели изворот и додава:

„Децата беа многу исплашени и вознемирени за она што се случи, бидејќи во моментот тие не знаеле што се случува. Тие беа шокирани. Во случај еден од столбовите што ја држи капијата да паднеше, нивната соба во истиот момент ќе се урнеше, зашто стои над истите тие столбови“ – објаснува изворот близок до истрагата.

Чудно е што напаѓачите се уште не се уапсени, иако безбедносните камери снимиле напад кој траел дваесет минути. По инцидентот, напаѓачите избегале во непознат правец и по нив се уште се трага!

Фото: Марко Јовановиќ и Никола Томиќ

Останати вести од Радио Милева