Радио Милева
верна на себе

Откако по 24 години заедно раскинаа, Даниела Мартиновиќ раскажа зошто никогаш не се омажила за Петар Грашо! (ФОТО)

Откако по 24 години заедно раскинаа, Даниела Мартиновиќ раскажа зошто никогаш не се омажила за Петар Грашо! (ФОТО)

Само неколку дена пред да се дознае дека познатата естрадно-љубовна двојка Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо се разиде по 24 години врска, Даниела објави нова песна со симболичен наслов „Љубовта не се откажува“, која изгледа зборува за раскинување и изгубена љубов.

Бидејќи поминаа скоро две и пол децении заедно, и отсекогаш важеа за еден од најхармоничните парови, прашањето како никогаш не се венчале повторно стана актуелно. Даниела еднаш говореше на оваа тема:

„Мислам дека е клише, фиока во која некако сите се обидуваат да ве турнат, тешко ми е да зборувам за тоа, ние сме во врска со години. Ние само ја живееме нашата љубов и сакаме да ја држиме подалеку од медиумите и јавноста. Штом облеков нешто бело, медиумите го прогласија за венчаница. Порано ме нервираше, но сега веќе знам кога и што можам да очекувам, па подготвен сум на реакции. Всушност, работата е многу едноставна, нема да се венчаме и тоа е нашата конечна одлука. Самата помисла за тоа предизвикува клаустрофобија кај мене, се’ друго е убаво и слободно. Отсекогаш сакав да бидам храбра и различна, да не се заглавувам во стандардите. Мило ми е што сум верна на себе“ – раскажа своевремено Даниела кој да беше поинаку денес ќе и се броеше дека е разведена.

Фото: Инстаграм принтскрин/danijelamartinovicofficial

Останати вести од Радио Милева