Радио Милева
совршена мисица

Откако ја исмеваа и нарекоа „Мис Пинокио“, бугарската мисица за 2017 година плати 10.000 евра за нов нос! (ФОТО)

Откако ја исмеваа и нарекоа „Мис Пинокио“, бугарската мисица за 2017 година плати 10.000 евра за нов нос! (ФОТО)

Рекордно висока сума за таканаречената ринопластика  платила Мис Бугарија 2017 – Тамара Георгиева, пишуваат бугарските портали. Моделот кој стана попопуларен со големината на носот, отколку со титулата, го скратила органот за мирис за чудесна сума од  20.000 лева (околу 10.000 евра). Таа сума била потрошена во една суперлуксузна клиника, каде што Тамара ја служеле и негувале како кралица иако само четири месеци пред тоа, во една локална клиника Тамара веќе направила корекција на носот.Сепак, мисицата не била задоволна со резултатите и веднаш се упатила кон познатата турска клиника, која дури и ќе и дозволи да го осигура носот. Пред две недели, Георгиева се подложила на повторна ринопластика и сега е многу среќна. Тамара веројатно би ја премолчела операцијата ако разликата не е фрапантна, за да може пред сите да тврди дека не го “пипанала” по втор пат носето.

Покрај тоа, Георгиева со осигурувањето добила гаранција дека во случај на инцидент, во истата клиника ќе и биде направена корективна ринопластика за половина цена.
Драмата на бугарската мисица  започнала кратко време по освојувањето на првото место во престижната конкуренција. Следниот ден социјалните мрежи биле исполнети со навредливи коментари и фотографии, исмејувајќи го нејзиниот долг нос и нарекувајќи ја „Мис Пинокио“.

Тогаш најубавата Бугарка за 2017. ќе се спротивстави на коментарите тврдејќи дека нејзиниот нос е совршен и нема потреба од никакви корекции. Сепак, со недели, „нејзиното совршенство“ ќе биде тема број 1 во сите таблоидни медиуми. Дури имало и сомнежи за платен наслов.
Во одбрана на Тамара се вклучи нејзината свекрва Катја Роуз, која е газдарица на познат бутик и има солидни финансиски можности.Самата Катја била победничка на неколку избори за убавина, па сакала и снаата да и носи дијадема. Се шпекулирало дека таа платила „скромна“ сума од 10.000 евра за првото место на Тамара, и покрај нејзиниот очигледен недостаток, велат упатените.

Извор: Новини.бг

Останати вести од Радио Милева