Радио Милева
од гнасни пораки до свадбени најави...

Откако бившиот сопруг Даниел Кајмакоски и се ожени, Кристина Димитри не престанува да прима „гнасни пораки“: Што ли ќе добива откако пејачката и бивша мисица дискретно најави дека наскоро повторно облекува венчаница? (ФОТО)

Откако бившиот сопруг Даниел Кајмакоски и се ожени, Кристина Димитри не престанува да прима „гнасни пораки“: Што ли ќе добива откако пејачката и бивша мисица дискретно најави дека наскоро повторно облекува венчаница? (ФОТО)

Скандалите на естрадата отсекогаш биле еднакво, ако не и многу поинтресни за пошироката јавност, отколку самите естрадни збиднувања. Истите, јавните личности не престануваат да ги заобиколуваат, па така откако неодамна македнскиот пејач со Х- фактор, Даниел Кајмакоски обзнани дека по втор пат се оженил, се чекаше реакцијата на неговата бивша сопруга, кај нас многу поекспонираната екс мисица, модел и сега пејачка, Кристина Димитриевска. 

Но, наместо нејзините коментари, кои изостанаа во јавноста, убавата тетовка објави нешто што самата го нарече „гнасотии што некоја болна личност во вид на пораки им ги испраќа на членовите на нејзината фамилија“…

„Ха, ха, ха… Многу ли е љубоморна Кристинче што нејзиниот син сега ќе има полубрат или полусестра?“ – е само една од арсеналот „провокации и навреди“ таа и нејзиното семејство како пораки ги добивале, на што пејачката се огласи на своите Инстаграм приказни со свој коментар, претходно објавувајќи ја истата порака.

„Горе стојат дел од гнасотиите што некоја болна личност ги пишува на луѓе од моето семејство. Биолошкиот татко на моето дете може да има бракови, жени… Тоа е негов живот. Јас и мојот син живееме наш живот пет години , (а тоа е етапа на која јас пред пет години ставив крај)! И немаме никаква врска со животот на мојот бивш маж. Толку од мене на оваа тема. Поранао знаевме кој е „психички болен“, сега е масовно. Не е срамота да побарате помош од психолог и психијатар. Срамота е да правите лажни профили и да се мешате во туѓ живот. Недела е, луѓе ручајте со најблиските. Ви праќам љубов во вашите срца полни со омраза“ – им возврати јавно Кристина на анонимните доставувачи на како што самата ги нарече, „гнасни пораки“.

Во меѓувреме, веќе следната нејзина Инстаграм објава уште повеќе и посилно „ги заскокотка“  дежурните душегрижници, но и јавноста, зашто тетовската убавица најави нешто што можеби баш од неа и не се очекува во оваа нејзина животна фаза!?

Имено, Кристина Димитри најави нешто што ќе се случи наскоро… Поточно ја спододели објавата на едно модно ателје за венчаници кое покрај нејзината фотографија  „во бело“објави:

„Голема е честа  да се изработува венчаница за нашата позната манекенка и пејачка“!

Дали ова значи дека по Даниел Кајмакоски и неговата бивша сопруга Кристина по втор пат впловува во брачните води?

И доколку е така, кој е среќниот избраник на убавата тетовка, откако пејачката и бивша мисица дискретно најави дека наскоро повторно облекува венчаница, која како што и самиот бутик објавил, кај нив не се изнајмува, туку само се купува?

Какви ли тогаш анонимни пораки може да очекува дека ќе добива Кристина Димитриевска?

Или сепак во прашање е нешто сосема друго, мал рекламен трик можеби, зашто Кристина како што е познато е и инфлуенсерка и манекенка, која рекламира разни производи, услуги, парчиња облека и обувки… Па, меѓудругото, зошто не и свадбени? А, како што  и самите знаете, наскоро се ближи „Саемот на венчавки“!

Фото: Инстаграм принтскрин/mia___wedding/ kristina.dimitry

 

Останати вести од Радио Милева