Живот и Стил

Освежително смути со киви и малини

Освежително смути со киви и малини

Чаша полна здравје за совршен почеток на денот.

Потребни состојки за 2 лица:

-2 банани

-5 киви

-100 г замрзнати малини

-3 лажици мелени печени лешници

-1 лажица мед

– 2 дл вода

Начин на подготовка:

Киви овошјето и бананите исечете ги на помали парчиња, па сите состојки ставете ги во блендер. Мешајте убаво, додека смесата не стане глатка.

извор: Кајгана