Радио Милева
незапросена...

„Остај ти паричката, да ти се паднам јас, па да видиш што е среќа“: Марија Луиса Тодоровска се пожали дека… од толку мажи, брачната понуда за неа, како да не важи?! (ФОТО)

„Остај ти паричката, да ти се паднам јас, па да видиш што е среќа“: Марија Луиса Тодоровска се пожали дека… од толку мажи, брачната понуда за неа, како да не важи?! (ФОТО)

Новогодишно-божиќната еуфотија полека се стишува, празниците поминиаа, а со тоа и главната „берба“ за естрадата и естрадните уметници кои во тие денови  имаат вистинска „жетва“ на девизи и денари, што од регуларната заработка, што од бакшиш, кој во тие денови е особено обилен!

И веројатно никој од пејачите и особено пејачките не се жали од заработката, напротив, ама сепак понекоја од нив изгледа остана незадоволна… Како на пример битолската фолкерка на привремен престој во макдонската престолнина, сексапилната Марија Луиса Тодоровска. Но, да не се разбереме погрешно, русокосата убавица не е дека остана незадоволна од празничната заработка, туку од нешто сосема друго.

Имено, пејачката уште пред Стара Нова Година сподели разголена фотографија, само по секси долна облека. Заводлив поглед, длабоко деколте и разголено газе во танга гаќички како одраз во огледалото и порака во една реченица во која разголената фолкерка се самопрепорача, ама со еден услов: „Само за слободни момчиња“!

Арно ама, по се’ изгледа на Марија никој не и возвратил со сериозна понуда,  поточно, наместо тоа, цицлестата убавица доби поинаква класификација – дека е „милфица“… Ако е за утеха – добра!

„Уште ова го немав прочитано“ – јавно се пожали разочараната Марија, која едвај дочека на слободните момчиња да им ја честита Василица со нова предизвикувачка порака:

„Остај ти… паричката. Да ти се паднам јас, па да видиш што е среќа“!

И Нова и Стара Нова Година и Василица и Водици… Поминаа сите празници, а атрактивната фолкерка никако да најде некој „по своја мерка“!?  Попусто убавината, заводливоста и сексапилот, кога на згодната фолкерка сите сакаат „да и земат мерка“, да ја милуваат и мрсат руси коси, само никако некој да се реши да ја запроси?

Сепак, надежта умира последна, а и годината тукушто започна, па празници има уште колку ти душа сака… Конечно, прв следен што доаѓа е Денот на вљубените…

Па и кај оние што се’ уште не се вљубени, можеби нешто ќе се смени?

Фото: Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

 

Останати вести од Радио Милева