Радио Милева
волшебна убавина...

Осамнаа жешки фотографии на актерката што ја игра Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“: Тамара Драгичевиќ разголена во постела (ФОТО)

Осамнаа жешки фотографии на актерката што ја игра Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“: Тамара Драгичевиќ разголена во постела (ФОТО)

Откако се појави во улогата на пејачката Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“, за убавината на Тамара Драгичевиќ не престанува да се зборува.

За среќа, актерката е многу активна на социјалните мрежи, па речиси секојдневно знае да ги израдува своите следбеници на Инстаграм со по некоја фотографија.

Покрај семејните, или оние во двојка, каде со сопругот, актерот Петар Бенчина ( докторот од „Тома), изгледа како да патувала директно од златната ера на Холивуд низ времето, посебна приказна се и фотографиите на кои таа е самата.

Нејзината убавина се забележува од сите агли и се чини дека колку повеќе е изложена на очите на набљудувачот, толку изгледа пооубава.

Тамара неодамна објави фотографии од креветот, каде позира во долна облека како штотуку да се разбудила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladimir (@niciphotovski)

Минималната шминка и убавите кадри дополнително ги истакнуваат елегантните црти на лицето, но и ги будат скриените мечти и фантазии кои разголената убавица од креветот кај своите обожаватели ги побуди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladimir (@niciphotovski)

Фановите со нетрпение побрзаа да ги лајкнат фотографиите или да ја опсипаат со комплименти убавата актерка, која очигледно поседува магична моќ која привлекува, волшебен сексапил кој никого не остава мирен и рамнодушен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladimir (@niciphotovski)

Сепак, во привлечноста, шармот и убавината на волшебната Тамара, само еден човек може да ужива… Освен, ако тоа не е на филм!

Фото: Инстаграм принтскрин/tamaradragicevic/niciphotovski

Останати вести од Радио Милева