Радио Милева
Од друг агол

Осамнаа првите фотографии од „Цеца шоу“: Еве дел од кадрите од приватниот живот на смејството Ражнатовиќ (фото)

Осамнаа првите фотографии од „Цеца шоу“: Еве дел од кадрите од приватниот живот на смејството Ражнатовиќ (фото)

Во ексклузивната играно-документарна серија „Цеца и децата“, прва сезона на серијалот „Цеца шоу“, семејството Ражнатовиќ ќе го запознаете од поинаков агол. Емитувањето ќе започне на 7 октомври во вечерните часови, а гледачите ќе имаат можност да се запознаат со сите членови на семејството во првата епизода.

Долгометражниот документарен серијал „Цеца и децата“, прва сезона од серијата „Цеца шоу“, можете да го гледате на „Блиц ТВ“, односно на МТС канал 115, каде што ќе најдете информативни и забавни содржини.

– Камерите го следат Ражнатовиќ со месеци. Тие беа со Вељко на неговите тренинзи и натпревари, а неговиот приватен живот го запознаа далеку од очите на јавноста. Како изгледа кога го поминува времето со сопругата Богдана и синот Жељко. Камерите имаа можност да снимат се’ што се случува во животот на Анастасија, со кого се дружи, каде оди преку ден, како подготвува песни во студио, оди на деловни состаноци, фотосесии за списанија и многу други настани кои ја придружуваат најмладата музичка ѕвезда во Србија – објаснува извор запознаен со проектот и додава:

– Цеца до сега ќе открие голем број тајни од животот. Ќе видиме некои работи од блиска иднина кои се случија во нејзиниот живот и целосно го сменија текот на истиот. Но, тоа ќе евоцира и настани од минатото кои го одбележале нејзиниот живот. Во продолжение ќе видиме како изгледа внатрешноста на куќата и како функционира животот на Цеца и нејзината сестра Лидија, која јавноста никогаш не ја видела да дава интервјуа – додава изворот.

Како што објасни Цеца, со нетрпение очекува да ја претстави својата играна документарна програма пред публиката.

– Во мојот живот не беше секогаш се’ како што сакав. Во јавноста има различни верзии од мојот живот: реални, лажни, тенденциозни, измислени. А каков е навистина моето секојдневие далеку од сцените и камерата? Кого навистина го сакам, кој најдобро ме познава, во што уживам, кој најлесно ме исфрла од колосек? А колку навистина се трудам да си го разубавам животот, ќе видите во серијата која е пред вас. По повеќе од 35 години кариера и јавен живот, ја отворам вратата од својот дом за камерите да ме следат моето семејство и мене. Добредојдовте – изјави Цеца во оваа прилика.

– Гледачите ќе имаат можност да го видат мојот начин на живот, само што овој пат ќе биде поинтензивен, ќе се прикажат многу работи од мојот живот, како изгледа денес и како изгледаше во минатото – рече Цеца во најавата за овој серијал и истакна:

– Мислам дека ќе можам да се снајдам, но не сум сигурна за останатите членови на семејството, но тие ќе се прилагодат. Сега кога го покажувам мојот живот, тоа е ново искуство за мене. Растеа со камерите и медиумите откако ми беа во стомак – изјави Ражнатовиќ.

Играно-документарната серија која ќе се вика „Цеца и децата“, првата сезона на серијата „Цеца шоу“ ќе го заокружи забавниот дел од програмата на „ТВ Блиц“, а гледачите ќе имаат ексклузивна можност да видат каков ден од животот на најпознатото семејство на Балканот.

фото:приватна архива/Стори.рс

Останати вести од Радио Милева