Љубов и Секс

Оргазам во сон: Во оваа положба жените го доживуваат врвот без проблеми

Оргазам во сон: Во оваа положба жените го доживуваат врвот без проблеми

Сексологот Џес О Рајли откри како да постигнете оргазам за време на спиењето.

Тој прво истакна дека мажите имаат двојно поголема веројатност да доживеат оргазмот во сон во споредба со жените, а потоа откри и како. Според неговото стручно мислење, доколку жените спијат на стомак, големи се шансите да постигнат оргазам.

Имено, оваа поза овозможува стимулација на клиторисот и се поврзува со живите соништа. Како што истакна д-р Џес, шансите се особено зголемени доколку долго време не сте доживеале оргазам, како и кога сте уморни.

Возраста исто така игра важна улога со оргазмот за време на спиењето.Така жените во четириесеттите и педесеттите почесто може да доживеат оргазам додека спијат.

извор:попара.мк