Радио Милева

Опасно згодна: Нина Бадриќ важи за прекрасна жена, а вака изгледа нејзината сестра! (фото)

Опасно згодна: Нина Бадриќ важи за прекрасна жена, а вака изгледа нејзината сестра! (фото)

Познатата хрватска ѕвезда Нина Бадриќ многумина ја сметаат за прекрасна жена. Пред многу години таа го освои регионот со својот глас, а денес има многубројни хитови.

Меѓутоа, ретко која ја познава нејзината сестра, Сунчица Бадриќ која беше менаџер на пејачката, а се обиде и во музичките води.

Таа се посвети на семејството и се повлече од јавноста. Ако судиме по фотографиите на нејзините социјални мрежи, Сунчица обожава да патува, а го обожава и морето. Еве како изгледа сестрата на пејачката.

Инаку, сестрата на Нина живее во Рим, па во една прилика Бадриќ истакна дека често оди таму за да ги наполни батериите.

фото:Инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева