Радио Милева
го прекина молкот

„Опасен фраер“: Ристе Ристески по долго време се огласи на социјалните мрежи – еве како изгледа македонскиот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

„Опасен фраер“: Ристе Ристески по долго време се огласи на социјалните мрежи – еве како изгледа македонскиот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Maкедонскиот пејач Ристе Ристески на публиката е познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Имено, Ристе досега е единствениот Македонец кој ја однесе победата во музичкото шоу. Тој победи во 2017 година.

Младиот охриѓанец уште од учеството во „Ѕвездите на Гранд“ важеше за миленик на публиката, па со својот глас и харизма ги освои фановите, посебно од женската популација кои пејачот го нарекуваа згоден фраер.

Ристе не е многу активен на социјалните мрежи, иако порано често објавуваше објави, сега одвреме – навреме знае да сподели по некоја фотографија.

Тој по подолго време, сега конечно објави по фотографија и покажа како ужива,

Имено, Македонецот позираше во летно издание додека седи на скали, а од лицето не ја тргнува неговата насмевка со која и ја освои публиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Неговите следбеници му поласкаа со позитини коментари.

Инаку, Ристе беше миленик на Јелена Карлеуша, а таа често го опсипуваше со позитивни коментари.

фото: Инстаграм/ристе ристески

Останати вести од Радио Милева