Радио Милева
Прво,па машко

Омилениот актер на женската публика, турскиот заводник Бариш Ардуч стана татко – еве ги првите фотографии со бебето (фото)

Омилениот актер на женската публика, турскиот заводник Бариш Ардуч стана татко – еве ги првите фотографии со бебето (фото)

Турскиот актер Бариш Ардуч и неговата сопруга и колешка, актерката Гупсе Озај станаа родители за првпат.

Актерската двојка доби машко бебе го носи името Џан Асја Ардуч.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs)


Убавата вест на својот Инстаграм ја сподели Бариш и тоа преку две фотографии, а едната тој го зема бебето од болницата, а на другата се гледа малото бебешко раче.

За потсетување, Бариш и Гупсе се венчаа во месец јули 2020 годинина, односно пред точно две години. Претходно беа во долгогодишна врска и живееја заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gupse Özay (@gupseo)

Бариш македонската публика го занае како Омер од „Вљубениот ерген“.

Останати вести од Радио Милева