Промотер

„Оквир преваре“ е најновата песна на македонскиот финалист во „Ѕвездите на Гранд“ – Мартинијан Кириловски

„Оквир преваре“ е најновата песна на македонскиот финалист во „Ѕвездите на Гранд“ – Мартинијан Кириловски
фото: принтскрин/јутуб

Кумановецот Мартинијан Кириловски на публиката стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Мартинијан беше под менторство на Јелена Карлеуша и важеше за еден од фавортите,  а стигна до самото финале.

По неговото учество во музичкото шоу, неговата кариера тргна кон подобро. Кириловски деновиве за „Гранд“ ја издаде својата нова песна насловена како „Оквир превере“.

фото: принтскрин/јутуб

Музиката и текстот се на Видан Караџурковски а аранжманот е на Иле Спасев. Спотот го режираше Даниел Јовески. Модел во спотот е Мила Насковска.

фото: принтскрин/јутуб

Продолжение слушнете ја новата песна на Кириловски.

Останати вести од Промотер