Радио Милева
Секој со свое мислење

„Околу тоа не се согласуваме“: Босанац призна за што и забележува на ќерка си

„Околу тоа не се согласуваме“: Босанац призна за што и забележува на ќерка си

Александра Стојковиќ – Џиџа неодамна ја објави песната „Белградски ѓубриња“, а улога во спотот имаше и нејзината врска Драган Стојковиќ Босанац.

– Драго ми е што предизвикавме реакции. Текстот е вообичаена ситуација овде во Белград, дивеење, хаос. Сакавме да испратиме важна порака, а тоа е дека треба да ги почитувате вашите родители. Се договоривме со главниот актер, односно со татко ми. Ние всушност донесовме приватна атмосфера од нашиот дом на малите екрани бидејќи така навистина работиме. Иако не живееме заедно, ме прашува дали сум отишол дома и кога ќе одам дома – објаснила Џиџа и истакнала дека нејзиниот татко не е строг.

– Тој е прилично флексибилен и ја разбира и младоста и лудоста – рече таа со насмевка.

Босанец со години е член на жирито на „Ѕвезда Гранда“, а наместо туѓо, сега имаше задача да го оценува пеењето на сопственото дете.

– Песната е интересна и привлекува внимание, како и спотот. Иако не сум од тој филм, настрана од тој добар ритам и рефрен, би сакал да го видам како го изведува ова во живо. Ми се допаѓа, па на кој му се допаѓа, му се допаѓа! Па, и мене многу не ми се допаѓаат, па ги трпам, што ќе правам – гордо изјави Стојковиќ.

-Џиџа многу ме почитува. Многу сум задоволен што немам никакви проблеми со неа, освен музиката. Во музиката не се согласуваме секогаш – се пошегува Боске.

фото:Јутјуб принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева