Радио Милева
Побелен и со долга брада

Огуз од турската серија „Кога лисјата паѓаат“ денес работи како камионџија во САД, има сопруга и две деца, а тешко би го препознале како изгледа (фото)

Огуз од турската серија „Кога лисјата паѓаат“ денес работи како камионџија во САД, има сопруга и две деца, а тешко би го препознале како изгледа (фото)
фото:принтскрин јутјуб

Турската серија „Кога лисијата паѓаат“ своевремено беше хит во Македонија, а сега љубителите на турските драми имаат можност репризно да ја гледаат, овој пат на телевизија Алфа.

Актерот Толга Карел кој го игра ликот на лошиот Огуз во 2006 година се прослави со оваа улога.

фото:принтскрин јутјуб

Тој денес има 42 години, се откажа од актерството, живее во Америка со втората сопруга и двете деца, а по професија е камионџија.

Рабирливо, денес изгледа поинаку, побелен и проќелавен, а ова се неговите приватни фотографии на Инстаграм:

Останати вести од Радио Милева