Радио Милева
новогодишна прогноза...

Огњен Амиџиќ ќе се „шлогира“ после објавата на неговата поранешна сопруга: Еве што објави Даниела од кое водителот ќе збесне (ФОТО)

Огњен Амиџиќ ќе се „шлогира“ после објавата на неговата поранешна сопруга: Еве што објави Даниела од кое водителот ќе збесне (ФОТО)

Веридбата на Даниела Димитровска е тема во сите медиуми и портали во Србија, а љубопитноста уште поголема ако се знае дека се работи за поранешната сопруга на Огњен Амиџиќ.

Именом после разводот со водителот, манекенката многу го поправи своето однесување во јавноста и речиси да нема тајни кон нејзините следбеници на Инстаграм.

Таа ги споделуве сите нејзини тајни со нив, а најчесто за тоа како го поминува времето со својот син Матија, односно како се хранат во текот на денот. Така во еден момент таа го сподели и амбиентот во својот стан, кој по разводот со Огњен го реновираше од корен.

Поранешната сопруга на Амиџиќ сега ја објави веста дека се верила, а со тоа и целата јавност ја зачуди, бидејќи се уште не и се готови документите за разводот со водителот.

Имено Даниела се заигра со една апликација на Тик Ток која наводно прогнозира која и е новогодишната желба.

Меѓу одговорите за тоа што ќе и се оствари се алкохолот, парите и веридбата.

Веридбата видно ја изненади и Даниела на што и самата се пошегува: „Не бев подготвена на ова“!

Фото: Инстаграм принтскрин/danijeladimitrovska

 

Останати вести од Радио Милева