Радио Милева

Огнен Амиџиќ излезе од болница откако прележа корона – еве како се чувствува

Огнен Амиџиќ излезе од болница откако прележа корона – еве како се чувствува
фото: Драган Кадиќ

Водителот Огнен Амиџиќ пред една недела беше хоспитализиран во болница.

Откако направил два ПЦР тестови кои покажале дека биле негативни, на инсистирање на докторите водителот направил скенер на белите дробови и крвна анализа кои сепак покажале дека е позитивен на Ковид 19.

Огнен излезе од болница бидејќи сите резултати биле добри, а имал и антитела.

„Фала му на Бога, добро сум. Излегов од болница и конечно сум со семејството. Благодарам на сите кои се грижеа и кои се јавуваа. Им благодарам на претставниците на седма сила за разбирањето. Се радувам на новата емисија во вторник вечер која ќе биде спектакуларна“ изјави Огнен.

Останати вести од Радио Милева