Радио Милева
искрено

Огњен Амиџиќ јавно му се обрати на синот со емотивни зборови, еве што му порача (фото) 

Огњен Амиџиќ јавно му се обрати на синот со емотивни зборови, еве што му порача (фото) 

Познатиот водител Огњен Амиџиќ на својот наследник на социјалната мрежа Инстаграм со емотивни зборови му го честиташе роденденот.

Синот на Амиџиќ од бракот со манекенката Данијела Димитровска денеска, 29 ноември, слави роденден.

По тој повод, познатиот водител со емотивни зборови му се обрати на својот наследник.

– Среќен роденден Матија. Те сакам засекогаш. Нека те следи само среќата и ти благодарам што постоиш – напиша гордиот тато.

Да потсетиме, Огњен по разводот со Димитровска започна врска со Мина Наумовиќ која работеше во неговото шоу, а сега заедно  чекаат второ дете.

Фото: Принтскрин/Instagram/ognjenamidzic/Jutjub

Останати вести од Радио Милева