Живот и Стил

Одмерен сексапил за ладниот октомври: 3 тренди начини да носите здолништа оваа есен

Одмерен сексапил за ладниот октомври: 3 тренди начини да носите здолништа оваа есен

Температурите опаѓаат, се враќаме на палта, капути, јакни, бунди, но тоа не значи дека не можеме да носиме здолништа и да ги истакнеме нозете во преден план, нели?

Опремете се со топли чорапи, слушајте некои од овие совети и во текот на есенската сезона продолжете да уживате во убавината на секогаш актуелното мини-здолниште.

Изберете рамен крој + поширок горен дел од облеката

Правата сукња со остри линии, без разлика дали избирате модел како молив преку колено или не, секогаш е добар избор за постудените месеци бидејќи ни дава можност да го комбинираме со поудобни кошули, џемпери, блузи … Се разбира, здолништето изгледа многу ефикасно за инфлуенсерите, но внимавајте да не избирате премногу широки и долги горни делови од облеката, а исто така ќе биде корисно ако ставите некои од нив во здолништето.

Нагласете ги нозете со помош на чизми до глуждот

Ако сте подготвиле топли и привлечни чорапи, едноставно не смеете да ја пропуштите можноста да ги истакнете, нели? Наместо високи чизми над коленото, оваа есен одберете кратки чизми што ќе ги покриваат глуждовите и во кои стапалата сигурно ќе бидат топли, а во исто време ќе се истакнат во преден план и ќе го направат здолништето да изгледа уште поубаво.

Плисираното здолниште нека биде стејтмент парче

Ако преферирате плисирани мини-здолништа, облечете ги така што ништо не го одвлекува вниманието од него! Значи, наједноставниот еднобоен џемпер, со наједноставните чорапи и наједноставните обувки. Единственото нешто што може да биде особено импресивно е ременот (да речеме, со некаква ефикасна декорација), кој дополнително ќе ја нагласи целата убавина на здолништето со плиси!

извор: Попара.мк