Радио Милева
не личи на себе...

Оди па препознај ја: Не е можно ова да е Брена? (ФОТО)

Оди па препознај ја: Не е можно ова да е Брена? (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена заедно со сопругот Боба Живојиновиќ отпатуваа за Црна Гора, а своите следбеници на социјалните мрежи редовно ги информира за секојдневните активности и покажува како си поминуваат на црногорското приморје. Но, со последната објава  таа предизвика лавина коментари зашто на  фотографијата Брена дефинитивно не личи на себе, па ако не знаете за кого се работи, тешко дека би ја препознале.

Имено, Брена објави селфи без шминка, во костим за капење, а главата комплетно ја прекрила со шарена шамија, оди па препознај ја?

Сепак, иако многумина и дадоа комплименти за одличниот изглед  иако е длабоко во 60-тите години под животот, имаше и такви кои забележаа дека фолк sвездата користи Фотошоп.
„Ова не е Брена …“, „ Брено, дали си тоа ти?!“, „Кралицата беше и останува“… И не се далеку одвистината, иако овде Брена навистина е речиси непрепознатлива!

Фото: Инстаграм принтскрин/lepabrenaa

Останати вести од Радио Милева