Мегафон
Очекувајте промена

Од сабота драстична промена- еве какво време не` очекува од денес

Од сабота драстична промена- еве какво време не` очекува од денес

УХМР соопшти дека времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено попладне. УВ-индексот ќе изнесува шест. Минималната температура ќе се движи од 12 до 18, а максималната од 24 до 32 степени.

Во Скопје околу пладне и попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени.

Во среда и во четврток од УХМР најавуваат сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од сабота се очекува промена на временската состојба, ќе дува северен ветер и ќе предизвика пад на температурата, а се уште ќе има локални врнежи од дожд.