Радио Милева
мисицата во „соло акција“...

Од под туш пред огледало, па во постела, Кристина Димитриевска покажа што обожава да прави и во која поза! (ФОТО+ВИДЕО)

Од под туш пред огледало, па во постела, Кристина Димитриевска покажа што обожава да прави и во која поза! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската мисица, модел и пејачка Кристина Димитриевска секојдневно споделува сегменти од својот приватен и професионален живот и во нив како го троши времето. Што и се плановите, кои и се амбициите, какви се’ мисли, па дури и оние таканарелени „валкани“ и минуваат низ главата!

По утрото денот се познава, а неа денот и почнува – гола… Под тушот, секако! Хигиената е половина здравје, со останатото можеш да ги „истушираш“ и ли подобро, опсипеш со љубов уѓето што ги сакаш. Нема вистински маж што не би влегол со неа под тушот, но вистинското прашање е со кого сака таа да ги сподели млазевите… љубов?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

А, прашањата и одговорите најсигурно се даваат пред огледало. Тогаш се гледаш себе си в очи, па веројатно некако си најискрен(а). Особено кога се обидуваш некого да навлечеш на себе со предизвикувачко-повикувачки поглед  и „заводливо“ селфи!

Од под туш пред огледало, па во постела, Кристина Димитриевска во секси долна облека покажа што обожава да прави и во која поза!  Со пешкир на главата врз влажната коса,  легната во кревет објасни дека постелата и е омилено место за… Веројатно и за тоа! На спиење помисливте, нели, ама омилена и е, верувале или не и за јадење. Особено кога е соло, а можеби и кога оброкот е за две особи? Овој пат шпагети, Миланези или Болоњези, јадењето и се погоди, ама не и позта, како што и самата објасни. Оваа некако повеќе е за… Се разбираме, нели? За сликање!

Откако се најаде и се облече онака необврзно, спортски како за секој ден, атрактивната тетовска убавица седна во својот автомобил и се упати кон центарот на македонската престолнина.

Она што го бараше, оддамна го има најдено, како и она на што налета на најнеобично место во центарот на градот.

Имено, Кристина тргна да си набави влезници за настапот на големата српска музичка ѕвезда, која тој викенд гостуваше во еден познат скопски локал, арно ама… Светот е мал, па налета на некого друг!

Српската ѕвезда и македонската мисица уште од претходно се „блиски пријатели“, што го покажаа додека се дружеа во неколку наврати, кога тој досега доаѓаше да пее во Македонија.

Оној пак, на кого налета „залепен на семафор“ и е „љубов“… Барем така напишала мисицата, споделувајќи ја залепената плаката на ДЈ-от  на бандерата, пардон – на семафорот, а вие нема зошто да не ја држите за зборот?!

Е сега, кој е кој во нејзиниот живот и дали од овие двајца некој и е повеќе од соработник или пријател, ќе каже некој друг показател!

Официјално, фигурираат две нешта: Дека мисицата е соло и чија е бивша!

Фото: Инстаграм принтскрин/kristina.dimitry

 

Останати вести од Радио Милева