Радио Милева

Од најдобра и најубава кошаркарка до најзгодна секси атлета на Македонија: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот?

Од најдобра и најубава кошаркарка до најзгодна секси атлета на Македонија: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот?

аа важеше за една од најдобрите кошаркарки во Македонија. Многумина велат: најдобрата и најубавата. Со лице што ве тера да не го симнете погледот, шарм и убавина која зрачи од него,  по малку буцкаста, а сепак доволно згодна и сексапилна, Едина Муса кошарката ја има(ше) во малиот прст. И кога сите и предвидуваа блескава интернационална кариера…

Наеднаш, речиси преку ноќ, убавата Едина реши да ја остави кошарката. Или поточно да го смени спортот! И тоа со не толку атрактивниот, барем не во масовни размери, фитнес- боди билдинг!? По малку чудно, по малку шокантно и изненадувачки, но сепак… Реалноста беше таа! Теретаната ќе и стане секојдневие многу повеќе од претходно, а килограмите ќе се топат паралено со дефинирањето на мускулната маса, па ионака згодното тело, Едина ќе го претвори во ултразгодно тело-вретено.

Така видно ослабена, ќе ја промени и бојата на косата, па костенливата кошаркарка ќе стане русокоса атлета!

Трпеливата работа, упорноста, бројните откажувања од слатките задоволства… и ред други нешта ќе ја претворат убавата Едина во згодна фитнес – бодибилдерка, која ќе дојде ред да си ја проба среќата, атакувајќи на највисокото место, на пиедесталот на еден светски натпревар!

Очигледната убавина и дефиниција на телото не можеше да остане незабележана од судиите, па Едина ќе се закити и со награда!

Ако некогаш десетката на градите во дресот на ЖКК Вардар и носеше среќа, сега истата таа десетка во вид на натпреварувачко бројче прикачено на гаќичките и донесе трофеј!

Така убавата Едина од најдобра и најубава кошаркарка, стана најзгодна и најсекси атлета на Македонија! Единствено остана прашањето: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот?

Одговорот најверојатно го знае само таа… а можеби и Вистина.мк?! И тоа многу оддамна, уште пред речиси точно две години кога го објавивме овој напис. 


Screenshot_13

 Дали навистина женското соперништво може да биде толку голема причина и така многу да мотивира или е во прашање само чиста коинциденција… заклучете самите откако ќе се потсетите на она што тогаш го објавивме. Ние не тврдиме ништо… само потсетуваме на фактите!

Останати вести од Радио Милева