Радио Милева
завршил на инфузија

Од кафеана во болница: Пејачот Ѓани се препил па испил коктел со витамини (фото)

Од кафеана во болница: Пејачот Ѓани се препил па испил коктел со витамини (фото)

Популарниот фолк пејач Радиша Трајковиќ Ѓани загрижи многумина кога на социјалните мрежи сподели слика од клиника каде се гледа како е приклучен на инфузија.

Имено, пејачот ги загрижи сите со објава на својот „Инстаграм“ профил каде објави дека е приклучен на инфузија на клиника. Познато е дека пејачот редовно настапува, а тоа може да влијае на неговото здравје.

Пејачот очигледно имал бурна ноќ, па решил да го зајакне имунитетот и целосно да си ја врати силата со витамини.

Да потсетиме, фолк пејачот Радиша Трајковиќ Ѓани ја шокираше јавноста кога на приватна забава се напи од машки чевел, со што покаж дека е шоумен.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева