Радио Милева
нема конкуренција

Од другата страна на сцената: Македонскиот кандидат во друштво на овие учесници во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Од другата страна на сцената: Македонскиот кандидат во друштво на овие учесници во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Во новата, 15-та сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ во првите неколку кругови учествуваат потполни нови кандидати кои не се појавиле досега во музичкото шоу.

Оваа година има и нови македонски претставници кои уште во првиот круг се покажаа во одлично светло.

Еден од нив е Омар Џаферовски кој уште на првото појавување во музичкото шоу ги освои симпатиите, а од жирито доби пет гласа.

Џаферовски за свој ментор го одбра Ѓорѓе Давид кој исто така е ментор на уште неколку наши учесници.

Тие започнаа со подготовките за второто претставување на Џаферовски. Имено,  тој на својот „Инстаграм“ објави фотографија со својот ментор од студиото каде заедно работеле,  бирале песни, вежбале, се подготвувале…..

„Се работеше“ стои покрај описот на фотографијата на која Ѓорѓе го прегрнал нашиот Македонец.

Во текот на вчерашниот ден (02.11.2021)  се снимаше емисијата од вториот круг во која ќе учествува и Омар.

Тој во кусите приказни на „Инстаграм“ сподели неколку фотографии со своите колеги, пријатели и кандидати кои се конкуренција.

Имено, македонскиот пејач позираше покрај Јулија Петровиќ, Бојан Лазин и Мухамер Хадар.

Освен со колегите од регионот, Џаферовски објави и стори со македонската кандидатка Андријана Петрушевска која со својот глас и стас го освои и жирито и публиката.

Очигледно дека учесниците во ова годинешната сезона се дружат и зад сцената на музичкото шоу.

Како Омар ќе се претстави и дали ќе оди во третиот круг, останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева