Радио Милева

Од цифрата ќе ви се заврти во глава: Јелена Карелуша и Душко купуваат вила во Кина?

Од цифрата ќе ви се заврти во глава: Јелена Карелуша и Душко купуваат вила во Кина?

Сопругот на Јелена Карелуша, фудбалерот Душко Тошиќ потпиша нов договор за кинески клуб, а годишно ќе заработува околу 5, 8 милиони евра.

Јелена и Душко купуваат вила во Кина, која се продава по цена од еден милион евра.

„Душко потпиша договор за три години, што значи дека ќе му бидат искеширени 17,8 милион долари. Тој и Јелена се договорија да купат  вила во Кина која ќе биде нивен дом кога ќе се таму. Станува збор за куќа која има три спрата, базен, две гаражи. На располагање ќе имаат пет спални соби и мини спа, вели близок извор.

Dinner time

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


Тој истакна дека Јеца го подржала сопругот да го напушти турскиот клуб и да се пресели во Кина. А Јеца заедно со нејзините ќерки ќе живее на релација Белград – Кина.

Останати вести од Радио Милева