Радио Милева

Од цената на породувањето на Кејт Мидлтон ќе ви се заврти во глава!

Од цената на породувањето на Кејт Мидлтон ќе ви се заврти во глава!

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон одлучи третото дете да го донесе на свет во приватна болница во Лондон, а од цената на породувањето ќе ви се заврти во главата.

Како што известуваат странските медиуми, породувањето и престојот во „Сент мери“ болницата кралското семејство го чинело 6500 евра, додека сопругата на принцот Вилијам имала на располагање се што посакала.

-Нивното височество сакаат да се заблагодарам на сите вработени во болницата за негата и третманот кој го уживаа, се наведува на профилот на Твитер на кралската палата.

Останати вести од Радио Милева