Радио Милева
Ги собраа сите погледи

Облечени во иста нијанса: Петар Грашо за првпат на јавно место со ќеркичката (фото)

Облечени во иста нијанса: Петар Грашо за првпат на јавно место со ќеркичката (фото)

Петар Грашо заедно со својата ќерка Алба, сопругата и нејзиното семејство присуствувале на еден настан во Загреб.

24 сата.хр објавува дека семејството уживало во добрата музика и греаното вино, а нивна читателка открила и како Грашо се однесувал кон малата Алба.

-Девојчето беше будно, а Петар цело време внимаваше на неа. Постојано беше во неговите прегратки. Беше многу внимателен, вели читателката за 24сата.хр.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @showbizz_fotke

Имено, пејачот неодамна искрено изјави дека поради многубројните концерти и обврски не е во можност да поминува доволно време со семејството, но секој слободен момент е со нив.

– Ѝ потпевнувам на Алба додека ја заспивам, засега ѝ се допаѓа мојот глас. Се надевам дека така ќе биде кога ќе порасне – изјави пејачот во една прилика.

– Со оглед на тоа што нон-стоп сум на пат, немав премногу можности да се покажам. Но, верувам дека сум грижлив и посветен татко. Се надевам дека ќе напредувам и по тоа прашање- изјави тој, а пренесува „Свет“.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева