Живот и Стил

Објавена листата на “најсекси“ градови на светот, а Париз не е на првото место – еве во кој град нивото на сексуална активност е највисоко

Објавена листата на “најсекси“ градови на светот, а Париз не е на првото место – еве во кој град нивото на сексуална активност е највисоко

Истражувањето кое го спровеле од „Big 7 Travel“ ги прогласило најсекси градовите на светот.

Интернационалната компанија за патување користела многубројни податоци од сите краеви на светот за да ја создадат листата на градови кои имаат највисоко ниво на сексуална активност и кои се најдобри за луѓето кои се слободни.

На врвот на листата како најсекси град на целиот свет се наоѓа Мајами.

Овој град покрај останатите има најголем број на романтични ресторани.

Со вие елементи направена е листата од 10 најсексапилни градови на светот, а на врвот на листата се најде Мајами, не само поради неговите плажи туку и поради возбудливиот ноќен живот.

На второто место се најде Париз поради неговата романтична кујна, вина и самиот поглед на градот кој отсекогаш е сметан за најромантичниот на светот.

Третото место го зазеде Денвер, потоа Копенхаген, Кајптаун, Цирих потоа францускиот крајбрежен град Cap d’Agde.

Осмото место го зазеде Даблин, деветтото Ливерпул, а десеттото место како најсексапилен град го освои Лос Анџелес.

извор: точка.мк