Радио Милева

Оаза на мирот: Ѕирнете во новата луксузна вила на Ѓоковиќ во Србија! (ФОТО)

Оаза на мирот: Ѕирнете во новата луксузна вила на Ѓоковиќ во Србија! (ФОТО)

Семејството на Новак Ѓоковиќ пред повеќе од една година започна да работи на голема куќа на Павловачко Езеро, а како што се гледа од новите фотографии, вселувањето се приближува.

Иако имаат прилика на било кое место да изградат куќа, Ѓоковиќ сепак ја избраа Србија и тоа малото езеро на чија обала се гради куќата. Првите фотографии се појавија минатата година на социјалните мрежи и тогаш почнало да се шпекулира дека Ѓоковиќ ќе градат нешто што ќе изгледа како вилата на Азурната обала.

Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ дошол на оваа идеја, па тој ја гради семејната вила во која Новак ќе може да ужива со семејството, браќата и родителите кога ќе има прилика. Новата вила треба да има и пропратни објекти, а не е исклучено дека еден ден тука ќе биде изграден и ресторан и базен.

Вилата е на два спрата и се наоѓа на самата обала на вештачкото езеро, популарно кај риболовците. Куќата е прилично изолирана, а од околу нема други објекти.

 

Останати вести од Радио Милева