Радио Милева
Модерно и префинето

Оаза на љубовта каде наскоро пристигнува бебе: Ѕирнете во домот на бремената Анѓелка Прпиќ (фото)

Оаза на љубовта каде наскоро пристигнува бебе: Ѕирнете во домот на бремената Анѓелка Прпиќ (фото)

Домот на Анѓелка Прпиќ е уреден со многу љубов.

Кога пред две години се раздели од сопругот Дарио, Анѓелка Прпиќ заедно со синот Јакша го напушти семејниот дом и се пресели во друг стан. Во меѓувреме, како што велат извори до актерката, таа го продала тој имот и купила друг, во Врачар, каде што моментално живее.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap)

Како и да е, шармантната актерка избра простран и светол стан, во кој доминира белата боја. Она што прво паѓа во очи се букетите свежо цвеќе, внимателно наредени во секоја соба, како и бројни детали, свеќници, вазни, уметнички слики на ѕидовите.

За разлика од белите ѕидови и дрвенаријата, мебелот е во сиви и зелени тонови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap)

На синот на Ангелка, Јакша, кој покажа рана склоност кон глумата и уметноста воопшто, му беше дадена пространа просторија, која ја дели со својот миленик, мало кученце.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap)

Иако е една од нашите најангажирани актерки, Анѓелка Прпиќ не бега од домашните обврски, а со своите следбеници сподели видео на кое се гледа како пегла алишта.

Анѓелка е во фокусот на јавноста и медиумите поради бременоста со кумот од сега веќе поранешниот брак.

фото:Инстаграм/Анѓелка Прпиќ

Останати вести од Радио Милева