Радио Милева
Никој не очекуваше

„Нож во грб“: Прија ја понижи Брена пред камери

„Нож во грб“: Прија ја понижи Брена пред камери

Александра Пријовиќ гостуваше кај Огњен Амиџиќ и по тој повод ја изненади публиката.

На прашањето „Брена или Цеца“, популарната пејачка даде неочекуван одговор: „Цеца“.

Дали го слушнавме тоа точно? Прија објасни:

‒ Тешко прашање… Искрено, кога бев дете најмногу ги слушав песните на Цеце, а како што пораснав почнав да ја слушам и Брена.

Така, Цеца, и не ја избирам Брена затоа што сум во семејството Живојиновиќ.

Огњен се прашуваше дали Брена ќе се налути.

‒ Зошто би се налутила? Брена е сериозен изведувач. За секоја пригода, од родендени до Божиќ, ми носи чорапи. Само да не ми заладат стапалата. Таа многу се грижи за моето здравје, па секогаш добивам чорапи од неа, изјавила Прија.

фото:ATA Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева