Радио Милева
возбудлива перцепција

Новите слики од Халкидики на гевгелиската убавица се „лудница“: Александра Накова можеби токму за некого како вас сонува? (ФОТО)

Новите слики од Халкидики на гевгелиската убавица се „лудница“: Александра Накова можеби токму за некого како вас сонува? (ФОТО)

Откако преку социјалните мрежи сите не извести дека ја отворила сезоната, Александра Накова не престанува да споделува фотографии во костими за капење. Едноделни или бикини во кои се сместени нејзините бујни облини, во разни пози најчесто направени на егејското крајбрежје.

А кога Накова ќе се се соблече, не може вниманието да не ви го привлече… Телесен раскош со каков што ретко која природата ја надарила, зачинет со естетските надградби на „нејзиното величество“ – естетската хирургија и сето тоа спакувано во тело со ангелски лик,  долги нозе раскошна предница и предизвикувачка задница.   Глетка која на секој вистински маж погледот за неа ќе му го закова, кога ќе ја види вака расоблечена Александра Накова.

А гевгелиската убавица и овој пат се потрудила тоа да биде така, со нова тура  од нејзината последна летна авантура…

Провокативни фотографии во различни предизвикувачки пози кои многу попрактични би биле за некои други дејанија отколку  отколку за фаќање на сончевите зраци и нивните влијанија, ама ако… Она што е убаво, велат и на Бога му е драго, па создавателот се погрижил  Накова да има убаво време, а таа се погрижила сите останати да имаат убав поглед со возбудлива перцепција на нејзините извајни телесни пропорции.

Во полушпага крај морскиот песочен брег, свртена со грб одзади, Накова ќе ви приушти призор од милион долари. Поглед за кој многумина и би платиле, зашто уживањето во ваквата глетка по ниту една цена не би си го скратиле.

Призорот покрај базенот е речиси ист… Ништо помалку привлечен и возбудлив. Различни се само бојата и дезенот на модерните бикини на гевгелиската убавица која уште на прв поглед плени со тангата и совршено извајаната задница. Однапред приказот е уште повозбудлив и повпечатлив…

Особено позата на колена со зафрлена глава и коса наназад, потпрена на едната рака со затворени очи, погледот го кочи онаму каде што копнежот е најсилен…

И додека длабоко во себе ја потиснувате желбата, срцето ви прескокнува, а во главата силно ви одѕвонува… Кој знае, можеби Александра Накова токму за некого како вас сонува?

Фото: Инстаграм принтскрин/nakovaaleksandraofficial

 

Останати вести од Радио Милева