Радио Милева
ќе летаат пердуви

Нова „војна“ на естрадата: „Милица Павловиќ најмногу ме нервира“! Весна Ѓогани без влакна на јазикот ја поткачи помладата колешка (фото)

Нова „војна“ на естрадата: „Милица Павловиќ најмногу ме нервира“! Весна Ѓогани без влакна на јазикот ја поткачи помладата колешка (фото)

Во една емисија гостуваше пејачката Весна Ѓогани, а по тој повод одговарајќи на прашања откри кој најмногу ја нервира.

Имено, водителката ја прашала Весна кој навистина ја нервира на јавната сцена,  поради која таа личност мора да го смени каналот? Па таа рече: „А, не го поднесувам овој идиотизам и овие глупости.“

Ќе кажам едно непопуларно мислење. Многу ме нервира, но ништо лично – Милица Павловиќ. Кога ќе ја видам неа, спремна сум… Се ми е премногу. Таа е вредна, јас сум апсолутно свесна, и како жена гледам квалитети како кај другите, но има нешто…

Разбирам дека некој е со исто мислење кога сум и јас во прашање – рече Весна и додаде: Кога таа ќе почне да кажува нешто, … Каде ја купувате таа самодоверба?! Нешто ме нервира – истакна Весна во емисијата „Контра шоу“.

Фото:Принтскрин/Часлав Вукојичиќ

 

Останати вести од Радио Милева