Радио Милева
конфликт

Нова „војна“ на естрадата: Елена Китиќ се поткачи со нејзината колешка поради наводна кражба на песна (видео)

Нова „војна“ на естрадата: Елена Китиќ се поткачи со нејзината колешка поради наводна кражба на песна (видео)

Откако ќерката на Миле Китиќ, пејачката Елена Китиќ, влезе во конфликт и ја обвини колешката Марина Цветковиќ, попозната како Махрина дека ја копира нејзината песна, па дури и спотот, Махрина се појави и на нејзиниот канал TikTok и одговори на јавните повици на нејзината колешка.

Се чинеше дека тоа е крајот, но војната на социјалните мрежи продолжи, па пејачите уште еднаш се огласија на Инстаграм.

Прво Елена Китиќ продолжи со обвинувањата, а сега истакна дека е лута затоа што Махрина се брани со тоа што се прави жртва.

– Здраво Махрина, на почетокот не знаев дека песната е посветена на твојата блиска личност. Многу ми е жал што си ја доживеала  таа загуба. Што се однесува до песната, се што можев да слушнам е дека песната многу ме потсеќа на мојата, дека е во ист bpm и има идентична градација.

Јас и Јована Стефановиќ потрошивме три месеци за да ја направиме оваа песна, бидејќи за таква песна е потребно време и многу труд. Тоа треба да го знаеш и сама бидејќи пишуваш свои песни колку што разбрав.

Ја работиме истата работа и убаво е да се инспирираме од други луѓе, како и сите ние, но ова е исто видео, само различен лик.

Ме лути што се браниш како што се браниш и од себе правиш жртва. Твојот акцент не треба да биде нечија смрт и оправдување зошто си копирала некого до максимум и дека би било глупаво да кажеме нешто после тоа, но бидејќи зборуваш за тоа на Тик Ток и собираш сочувство, морам така да ти одговорам.

Толку од мене, ставам крај на оваа тема затоа што сето ова е премногу за мене. Кој разбира ќе ме разбере – напиша Елена Китиќ.

Секако, не требаше долго време за нов одговор од Махрина.

Таа истакна дека не се жртвува, туку така реагирала затоа што и било „удрено“ по нешто што и е свето. Сепак, на крајот изгледа се обиде да ја „пушти топката“.

-Ме лути што и сега кога знаеш како е создадена песната, продолжуваш да ме нарекуваш жртва, не земајќи го во предвид фактот дека така изреагирав, бидејќи на овој начин беше нападнато она што ми е свето. Ти посакувам се најдобро и ќе продолжам да ги слушам твоите песни – напиша Махрина.

Ќе видиме во наредните денови дали се ќе заврши тука, или на повидок е нова војна.

Двете видеа ги оставаме на вас, па сами проценете кој е во право.

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева