Радио Милева
Во акција до хемиска реакција

Нова шанса за љубовна романса: На Наташа Беквалац и се допаѓаат момци од нејзината публика

Нова шанса за љубовна романса: На Наташа Беквалац и се допаѓаат момци од нејзината публика

Новосадската барбика, пејачката Наташа Беквалаз за српските медиуми откри дека сè уште е под траума од врзување, и дека е емотивно исполнета затоа што семејството е со неа, но призна и дека неколку пати се случило да и се допадне некој дечко од публиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

– Се уште сум во некаква траума кога се во прашање мажите и заљубувањето, но емоционално сум исполнета, семејството ми е се. Не се плашам некој да ми го скрши срцето, едноставно не бркам партнер во моментов. Љубовните проблеми ги решавам на чудни начини, со развод или прекинување на врската, па затоа е смешно кога луѓето ме прашуваат за совет, а се во врски, во врска со настапите открича дека пие алкохол пред настап затоа што тоа веќе и станало навика, па додала и дека неколку пати и се случило да и се допадне момче од публиката:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

-Пијам џек пред настап, но не за да ги растресам гласните жици, туку тоа е моја рутина и навика. Кога ќе испијам две, одма е друга приказна. Честопати ми се допаѓаат мажи од мојата публика, имам забележано многу фини момци. Не знам како би реагирала кога моите фанови би собрале 20.000 евра и ми понудат да купат стан, моите фанови немаат пари, да почнеме со тоа. Јас заработувам, но трошам многу, не на авиони и камиони, туку на музика, бидејќи ми е важно да творам и не ми е гајле колку трошам за тоа – заврши Наташа за „Република“.

фото:Инстаграм/Наташа Беквалац

Останати вести од Радио Милева