Љубов и Секс

Нова поза која ќе веполуди – диво и страсно

Нова поза која ќе веполуди – диво и страсно

Оваа поза е нова, скоро осмислена, а веќе има бројни сведоштва од жени кои се воодушевени. Само со неа ја достигнуваат кулминацијата

Истражувањето нови пози никогаш не треба да биде ништо друго освен авантура и уживање за двајцата партнери. Доколку ви недостасуваат идеи за секси поза, ви носиме новитет. Пробајте ја неколку пати, можеби ќе ви стане омилена.

Упатство: Легнете на стомак, а потоа повлечете се до работ на креветот така што главата и торзото ќе ви висат од креветот, држејќи се со рацете на подот. Партнерот ќе лежи врз вас (на вас) со нозете меѓу вашите. Ако сака, може да се залепи за вашите колкови. Зошто оваа поза е толку одлична? Со неговите нозе меѓу вашите, можете да очекувате брзи движења внатре-надвор со многу сензација.

Поради вашата поза „наопаку“, крвта нежно ќе тече кон мозокот, што ќе создаде неописливо, вонтелесно еротско чувство. Сепак, позата е доста напорна, затоа искористете ја секоја секунда, но нам навистина ни се допаѓа, а ќе ви се допадне и вам ако барате нешто ново и диво.

Совет: Завиткајте ги зглобовите околу неговите листови за да го „заклучите“ на место, а потоа обидете се да фатите кружен ритам за уште подобро чувство. Оваа поза е совршена за длабока пенетрација и квалитетен секс, затоа затворете ги очите и уживајте во секој момент.

извор:popara.mk