Радио Милева
јавно објавија

Нова љубов: На кое момче Наташа Беквалац му праќа срциња (фото)

Нова љубов: На кое момче Наташа Беквалац му праќа срциња (фото)

Наташа Беквалац по болниот развод со Лука Лазукиќ веќе подолго време е сама, а како што рече, не се откажала од љубовта иако не размислува за нов брак.

Сега таа ја заинтригираше  јавноста објавувајќи на својата приказна на Инстаграм како му испраќа срца на момчето кое прв ја означи на неговата фотографија. Имено, Наташа, која досега беше прилично затворена во љубовта и не објавуваше често во кого се заљубила, сега јавно ја покажа својата наклонетост кон младиот човек непознат за јавноста.

Извесен Марко Зориќ од Хрватска на својот Инстаграм профил објави своја фотографија со која ја означи Наташа и стави срце покрај нејзиното име.

Пејачката на својата приказна сподели фотографија, а во порака му испрати и срце со кое Марко веднаш се пофали. Зориќ јавно го сподели допишувањето со Наташа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Zorić (@markozoric5)

Како што се дознава, Марко е љубител на фудбалот, но тој не се занимава професионално со овој спорт.

Да потсетиме, пејачката неодамна се осврна за мажот на нејзиниот живот.

– Стравот е болест, а јас сум сосема здрава. Знам дека Бог има планови за мене дури и ако тоа не изгледа така. Сè што ќе се случи ќе биде неопходно и за мојот раст. Ако се заљубам ќе биде криминал, никогаш врските не ми биле успешни, не знам како би било на далечина, можеби би ми било подобро. Мислам дека ми треба маж кога ми треба физичка помош, но за ништо друго не знам. Навикнат сум на ова, не знам дали би ми било полесно или потешко. Тоа што сум самохрана мајка не ми е товар – признава Наташа.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/bekvalceva

Останати вести од Радио Милева