Живот и Стил

Нов тренд: Маникир со капки вода (видео)

Нов тренд: Маникир со капки вода (видео)

Додека некои сакаат да цртаат слатки облаци, цвеќиња и сакаат мотиви, други како маникир со сушени цвеќиња или – капки вода. Неодамна, на интернет се појави уште една контроверзна верзија на уметноста на ноктите.

„Дизајн на влажни нокти“ станува се попопуларен на инстаграм.

Сите, барем еднаш, се восхитувале на капките вода што висат на лисјата и тревата по жешкиот летен дожд. Капки дождови светат на сонцето како накит. Исто е и со водата од роса што се појавува на цвеќиња и други растенија наутро. Дали знаете дека е можно да се направи маникир со таков ефект?

Обидете се да донесете малку свежина и оригиналност, а ние ќе ви кажеме како да направите дизајн на ноктите со капки вода.

Овој ефект не е многу тешко да се постигне, но неопходно е да се нанесе гел основата на ноктите многу внимателно и да се исуши под ламба. Многу идеи за создавање таков маникир веќе можат да се најдат на Инстаграм со помош на хаштагот # водни микрофони.

Не плашете се да експериментирате со бои! Верувајте дека овој дизајн ќе стане убав декоративен елемент од која било боја, што го прави посветл, подлабок и заситен. Водата од убавина изгледа убаво на зелените нокти, пастелни нијанси, како и темни и заситени бои. Во споредба со сложените примероци, не е тешко да се создаде ефект на капки од дождови. Резултатот ќе биде неповторлив. Таквиот маникир нема да помине незабележан. Дождовните капки можат да заземат простор на сите нокти, но исто така можете да играте со транспарентен гел и да истакнете одреден детал.

Ние ви нудиме да го гледате ова видео за да научите како да направите дизајн на нокти . Проверете ја нашата галерија за фотографии за инспиративни идеи. Ова е совршен маникир за пролетните денови.