Радио Милева
детали за нападот

Нов напад: Пејачката и учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ претепана и префрлена на хирургија (фото)

Нов напад: Пејачката и учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ претепана и префрлена на хирургија (фото)

Марина Радосављевиќ Маки, пејачката на „Гранд“, беше претепана на 4 август во Врњачка Бања каде едвај преживеала. Пејачката била претепана од нејзиниот поранешен љубовник И.Т., по кого полицијата интензивно трага, а Марина проговорила од болница и ги раскажала деталите за нападот:

– Не сум добро. Моментално сум на хируршкото одделение во Краљево. Прстот ми е скршен, имам силни болки во пределот на градите, ме болат сите коски, лицето ми е изобличено и имам големи болки во градниот кош. Мислев дека докторите ќе ме пуштат денес дома, но докторот ми рече дека не доаѓа предвид затоа што имав потрес на мозокот и поради тоа штом се обидам да станам почнувам да повраќам. Затоа не ме пуштаат дома и ќе морам да останам во болница – Марина едвај зборуваше, а потоа раскажа како се случил немилиот настан.

– Другарка ми ме убедуваше да излезам, иако, да ви кажам искрено, воопшто не ми се одеше. Бевме во вип – ложата кога, како што ми кажаа, влетал И.Т и почнал да ме удира. Неговите пријатели беа околу него и никој не направи ништо за тоа. Од првиот удар паднав на подот, а потоа бев во несвест, но тој продолжи да ме удира. Така, неговите пријатели го видоа, но верувам дека сето тоа беше снимено на камера. Исто така, дрон цело време летал наоколу, па веројатно се е снимено преку него.

Како што пренесува „Објектив“, сограѓани кои случајно се нашле на местото на настанот тврдат дека Марина претходно го провоцирала Иван, а тоа било чкрапалото што го натерало да употреби сила. Од друга страна, приказната на Марина е сосема поинаква:

– Не го провоцирав, воопшто не го ни забележав, ниту бев во негова близина. Дојдов со мојата пријателка и таа подоцна ми прераскажа, бидејќи не се сеќавам на тој прв момент поради потрес на мозокот. Слушнал од луѓе дека сум дошола, се појави и веднаш почна да ме тепа. Која е причината за сето ова, навистина не знам, но во ниту еден момент не му дадов причина да ме нападне.

Марина открива дека целиот случај е пријавен кај надлежните:

– Ова не ми се случува првпат. Го пријавив во полиција, а од нив добив информација дека побегнал. Искрено верувам дека надлежните органи си ја вршат работата, но моите пријатели ме известија дека и покрај се, третиот ден повторно се појавил на „Лав Фест“ како ништо да не се случило.

Фото:Принтскрин/Инстагарм/Марина Радосавлјевиќ Маки

Останати вести од Радио Милева