Радио Милева
шлаг убавица

Нивес Целзиус во проѕирно црно бикини покажа смело, дека е слатка ко колаче… по цело тело! (ФОТО)

Нивес Целзиус во проѕирно црно бикини покажа смело, дека е слатка ко колаче… по цело тело! (ФОТО)

Нивес Целзиус важи за една од најатрактивните јавни фаци во Хрватска, а како и не би, кога пејачката и актерка буквално секојдневно споделува провокативни и предизвикувачки фотографии на социјалните мрежи.


Таа во денешното издание позираше во проѕирен црн костим дводелен за капење, и никој не можеше да остане рамнодушен на нејзините бујни атрибути. Се’ се гледа и проѕира,  а апликациите со колачињата ги прекриваат брадавиците на гигантските гради на убавицата. Таа дури и размачка шлагот од колачето по своето тело па праша: „Кој е за колаче“?

Иако Нивес  наскоро ќе наполни 40 години, по она што на неа може да се види, таа е само уште  еден од доказите дека годините се само бројка, а колачето… Веројатно слатко како неа. Прсти да излижеш, сосе’ шлагот од размачката хрватска нимфа.

Фото: Инстаграм принтскрин/nivescelsius

Останати вести од Радио Милева