Радио Милева
работата ја краси

Нивес Целзиус работи во бикини и не ѝ пречи ако се извалка: Еве што правеше низ куќата (фото)

Нивес Целзиус работи во бикини и не ѝ пречи ако се извалка: Еве што правеше низ куќата (фото)

Нивес Целзијус (40) ја средувала куќата, па наместо мајстор сама се зафатила со работа и се пофалила дека го префарбала подот на терасата.

Таа позирала со четка во рака, носејќи само оскудни бикини, подготвена да се сонча.

– Работата полека но, весело ја водиме до крај! Која песна уживате да ја потпевнувате додека работите? – се пофалила додека работи.

Иако сите мислат дека Нивес постојано се одмара и се сонча, но сега многумина ја пофалија за нејзиниот труд и дека добро си ја завршила работата.

Ова е реткост, таа толку добро разбира сè и е способна да направи сè, нешто што некој маж не би ни знаел да го направи, коментираат нејзините следбеници воодушевени од нејзините способности.

– Брза си… и можеш се да постигнеш – и напишаа следбениците.

Работата добро напредува, а Нивес е вистински занаетчија, па неодамна ја избрусила и оградата.

– Работата ми одговара – напишала тогаш во објавата додека позирала со алатот.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/nivescelsius

Останати вести од Радио Милева