Радио Милева
за стимул и морална поддршка

Нивес Целзиус покажа колку е широкограда и патриотски настроена: Коцкесто мини бикини во боите на „хрватската шаховница“ ги красеша градите на бујната убавица (ФОТО)

Нивес Целзиус покажа колку е широкограда и патриотски настроена: Коцкесто мини бикини во боите на „хрватската шаховница“ ги красеша градите на бујната убавица (ФОТО)

Хрватската старлета Нивес Целзиус студените јануарски денови ги поминува  далеку од дома, на топлиот и сончев Тајланд, каде го привршува својот кус, но ефективен зимски одмор. Цицлестата убавица, дури и на илјадници километри далечина не збаорави која е и од каде доаѓа, па на себесвојствен начин покажа колку е широкограда и патриотски настроена кога се работи за нејзината татковина.

Имено, познато е дек ЕП во ракомет е во тек, а на него настапува ии Хрватската репрезентација на која како и на нас, не и оди така добро како некогаш, заради смената на генерациите. Но која генерација и да игра, Нивес не заборава да навива за својата Хрватска.

А, како поинаку, ако не онака, како што таа најдобро знае и умее да придонесе – со морална поддршка за својата земја.

Моралот е исто толку важен колку и знаењето и умеењето, па затоа Нивес реши да им го крене… на највиско ниво. Најмногу што може…. Затоа последниот ден од својот престој на егзотичната дестинација реши да се соблече и да ја израдува и целата нација и момчињата од нејзината репрезентација.

Коцкестото мини бикини во боите на „хрватската шаховница“ и овој пат ги красеша градите на бујната убавица. Погледот на неа буди самодоверба, го крева моралот, ја стимулира желбата, ја засилува определбата да се оди до крај… До коска! Па што биде нека биде… Или гордо на тронот, или со наведната глава кон домот.

Затоа расната хрватска убавица го понудила сиот свој телесен раскош на располагање, пред чиј потенцијал духот никако не може да клоне. Погледите кон Нивес и само напред Хрватска, европски шампионе.

Така некако отприлика би изгледало бодрењето на раскошната хрватска убавица која и дава дополнителен стимул на новата ракометна генерација на нејзината Кроација.

Фото: Инстаграм принтскрин/nivescelsius

Останати вести од Радио Милева