Радио Милева
патриотска голотија

Нивес Целзиус покажа како се навива: Мини бикини во боите на татковината, мобилниот меѓу градите и тетоважа на интимата (ФОТО)

Нивес Целзиус покажа како се навива: Мини бикини во боите на татковината, мобилниот меѓу градите и тетоважа на интимата (ФОТО)

Хрватската пејачка, актерка и инфлуенсерка Нивес Целзиус повторно ги израдува своите следбеници на Инстаграм со провокативна објава.

Имено, нејзините обожаватели се навикнати пејачката често да ги поздравува со предизвикувачки фотографии, но овој пат таа отиде чекор понатаму.

Расната убавица како бивша сопруга на фудбалер и страсен поддржувач на својата реперезентација, по повод настапот на Хрватска на СП во Катар, позираше во минијатурно танга бикини во боите на „коцкестите“, а бујните гради никого не оставија рамнодушен, па сите погледи останаа фокусирани на гигантската предница на расната убавица.

Имено, тоа што пејачката го стави меѓу градите зачуди многумина, откако Нивес и над и под половина, покажа како се навива за својата татковина.

За некои од фановите на „огнените“ беше мошне возбудливо тоа што цицлестата убавица го ставила мобилниот телефон во деколтето. За селфи меѓу градите или жежок поглед малку подолу, за да се одгатне загадочната тетоважа на венриниот брег – два моменти кои хрватските навивачи ги сплотија… Нивес и нејзината патриотска голотија!

Фото: Инстаграм принтскрин/nivescelsius

 

Останати вести од Радио Милева