Радио Милева

Ништо од егзотичната дестинација: Александра и Филип го откажаа медениот месец – ова е причината

Ништо од егзотичната дестинација: Александра и Филип го откажаа медениот месец – ова е причината
FOTO: ZORANA JEVTIĆ

По гала свадбата, која многумина ја прогласија за венчавка на годината, пејачката Александра Пријовиќ и спортскиот менаџер Филип Живојиновиќ нема да одат на одмор.

Нивна главна преокупација сега е средување на станот, кој го добија како свадбен подарок од Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.

Во дуплксот кој се води на име на Филип, а каде ќе живее заедно со саканата, се работи на големо, а процесот го надгледуваат Александра и Брена.

Forever. ❤ @carpediem_fbz

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on


-Станот се простира на повеќе од стои и педесет квадрати, а Александра и Брена го смислија секој агол и тоа без помош на архитект. Уникатниот мебел пристигнува од странство, а младите не планираат наскоро да одат на меден месец, бидејќи уредувањето на домот им е приоритет, вели извор близок до семејството Живојиновиќ за српски „Глоси“.

Останати вести од Радио Милева