Радио Милева
Секси мама

Нина на Борко Ристовски е секси трудница во стајлинг од кој е магнет за погледи со бујното деколте (фото)

Нина на Борко Ристовски е секси трудница во стајлинг од кој е магнет за погледи со бујното деколте (фото)

Познатиот македонски спортист или уште попознат како „министерот за одбрана“, ракометниот голман Борко Ристовски ќе стане татко по вторпат, вест која на пошироката јавност и е позната откако неговата сопруга неодамна обзнани дека повторно е бремена.

Деновите, неделите и месеците минуваат, а стомакот на Николина или Нина на Борко, расте и расте…

Таа веќе е во поодмината бременоста, а на својот прфил на Фејсбук сподели фотографија на која носи макси принт фустан со впечатливо и длабоко деколте од кое ја нагласи својата женственост која природата и трудничките хормони дополнително ја нагласуваат кога жената е блажена.

Полот се уште останува непознат, но претпоставиките според нејзините коментари дека доаѓа уште едно лавче е дека и овој пат ќе станат родители на машко.

Инаку, Борко Ристовски и сопругата Николина го имаат 4 годишниот син Душан кој ќе стане поголемо братче.

Николина пак, почна да зема часови по мода, како дизајнер и се почесто покажува дека модата е во нејзиниот иден професионален фокус.

фото:Фејсбук/Николина Нина Ристовска

Останати вести од Радио Милева